A+    A-

Sveiki atvykę į

Galimybių biblioteką!

Kodėl  „galimybių“?

Siekiame supažindinti norinčius pokyčių 50+ ir vyresnius žmones su tais, kurie gali paversti jų svajones realybe. Galimybių biblioteka yra įdomi naujovė, sukurta reaguojant į vis didėjančią vyresnio amžiaus kartą, trokštančių vienaip ar kitaip pradėti naują gyvenimo kelią, poreikius.

 

Struktūra

Galimybių biblioteka primena realią fizinę biblioteką su savo lentynomis, vienintelis skirtumas – ji yra internetinėje erdvėje. Lentynose pateikiamos pagrindinės naudingų nuorodų kategorijos. Lentynų ir informacinių išteklių turinys rodomas užėjus ant ieškomo laukelio.

 

Ištakos (Istorija):

BALL ir Catch the BALL (Pagauk galimybes) projektai

BALL projektas (skatinantis išlikti aktyviam mokantis visą gyvenimą), buvo sukurtas ir  vykdomas siekiant ištirti, kaip geriausia suplanuoti ir įgyvendinti pasirengimą, kad būtų galima kuo daugiau ir kuo geriau išnaudoti galimybes, atsiradusias išėjus į pensiją.

 

BALL idėja gimė 2013 m. plėtojant jaunos organizacijos UA Reykjavik / Trečiojo amžiaus universiteto strategiją.

BALL (skatinantis išlikti aktyviam mokantis visą gyvenimą) idėja gimė 2013 m. plėtojant organizacijos UA Reykjavik / Trečiojo amžiaus universiteto strategiją.

Projekto idėjos tikslas – ankstyvo pasiruošimo dinamiškam trečiajam amžiui gairių ir rekomendacijų parengimas.

Idėja buvo išplėtota į  Europos bendradarbiavimo projektą, į kurį buvo įtrauktos U3A organizacijos. U3A Reykjavik, UPUA Alikantėje, Ispanija ir Liublino LUTW, Lenkija. Projektui vadovavo Reikjavike įsikūrusi įmonė Evris Foundation.

2014 m. buvo kreiptasi į Europos Sąjungą dėl finansinės paramos.  Projektas buvo sėkmingai įvertintas, gauta finansinė parama iš Erasmus+ programos, suaugusiųjų mokymo departamento, ir buvo sėkmingai pradėtas 2014 m.

Po sėkmingai atliktų bendrų tyrimų ir kūrybinio darbo, BALL gairės ir rekomendacijos buvo paskelbtos 2016 m. rugsėjo mėn. knygoje „Pasitinkant veiklų trečiąjį amžių“ (Towards a Dynamic Third Age). Knygą ir kelias tarpinio tyrimo ataskaitas galima parsisiųsti iš projekto tinklalapio www.ball-project-eu.

BALL gairės pasklido po visą pasaulį ir buvo priimtos labai palankiai. 2016 m. lapkričio mėn. BALL projektas buvo apdovanotas Erasmus + kokybės apdovanojimu suaugusiųjų mokymo srityje.

Galimybių biblioteka tapo svarbia BALL rekomendacijų dalimi.

> Projektas Catch the BALL (Pagauk galimybes)  buvo numatytas ir parengtas 2016 m., siekiant realizuoti ir įgyvendinti BALL gaires ir rekomendacijas. Kitaip tariant, tikslas buvo tęsti BALL projektą.

> Projektas Catch the BALL  pradėtas vykdyti nuo 2017 m. gruodžio mėn. ir jam teikiama nuolatinė finansinė parama iš Erasmus+ fondo.  Šį kartą prie Islandijos BALL partnerių, U3A Reykjavik ir Evris Foundation prisijungė nauji partneriai. Tai Kauno MTP ir MBM, Jungtinės Karalystės Liverpulio Mokymų ir plėtros centras.

> Projekte Catch the BALL įgyvendintos dvi iš trijų BALL rekomendacijų, kurios bus pristatytos projekto pabaigoje 2018 m. birželio mėn.

> Pirma, Galimybių akademija, kaip trenerių rengimo kursų programa, mokyti ir padėti žmonėms, norintiems nustatyti jų stipriąsias puses, troškimus ir svajones rengiantis veikliam trečiajam amžiui.

> Antra, Galimybių biblioteka buvo sukurta siekiant padėti žmonėms pasirinkti galimybes susikurti veiklų trečiąjį amžių.

> Galimybių biblioteka – tai  įrankis, vienijantis tokias pačias nacionalines Galimybių bibliotekas, sukurtas šalyse – partnerėse.

 

Tikimės, kad šios Galimybių bibliotekos bus tvarios ir atitiks joms keliamus tikslus. Prie jau esamos grupės gali jungtis ir naujai susikursiančios nacionalinės Galimybių bibliotekos.

 

Papildoma informacija apie projektus ir jų rezultatus pateikiama interneto svetainėse www.ball-project.eu ir www.catchtheball.eu.

Galimybių akademija

Galimybių akademija – tai priemonė, skirta instruktoriams ir kitiems asmenims, vedantiems suaugusiųjų švietimo, koučingo ir konsultavimo programas. Joje rasite kursų programą, informacinę medžiagą ir išbandytas instrukcijas, kurios padės instruktoriams parengti mokymosi kursą besitobulinantiems asmenims, norintiems įvertinti savo stipriąsias puses, troškimus ir galimybes pilnavertiškam 50+ gyvenimui.